Folia prestretch – czym jest, jakie ma zalety, do czego się przydaje?

0
73
Folia prestretch

Zabezpieczenie paletyzacji to jeden z najważniejszych zabiegów w logistyce oraz magazynowaniu. Na jego skuteczność w dużej mierze wpływa wybór odpowiedniego materiału pakowego. Nowoczesnym rozwiązaniem wybieranym przez liczne przedsiębiorstwa jest innowacyjna folia prestretch. Co warto o niej wiedzieć?

Czym jest właściwie folia pre-stretch?

Folia pre-stretch stanowi świetną alternatywę dla zwykłej folii stretch. To rodzaj tworzywa sztucznego o wyjątkowych właściwościach. Nadaje się do pakowania różnego rodzaju produktów, w tym tych spożywczych, gdyż może mieć bezpośredni kontakt z żywnością. Materiał ten rozciąga się aż do chwili uzyskania przez niego odpowiedniej grubości (8-10 mic) i wzbogaca o specjalne domieszki. Dzięki nim folia ta zachowuje swoją wysoką wytrzymałość, pomimo tego, że jest nawet dwa razy cieńsza od klasycznej folii.

Zalety folii prestretch

Folia pre-stretch to nowoczesne rozwiązanie o wielu atutach. Dlaczego warto po nią sięgać? Produkt ten jest bardzo łatwy w aplikacji. Można go użyć do zabezpieczenia wszelkiej maści przesyłek, pojedynczych kartonów, jak i całych palet. Warto dodać, że folia ta jest wyjątkowo przejrzysta, co zawdzięczamy rozciągnięciu materiału. Napisy umieszczone na opakowaniach pozostaną więc czytelne, pomimo zabezpieczenia pudełek folią. Wybierając folię pre-stretch możemy też sporo zaoszczędzić. Podczas jej rozciągania na etapie produkcji, osiąga się długą folię przy mniejszej grubości materiałowej. Jej aplikacja na paletę jest więc bardziej ekonomiczna, aniżeli korzystanie z klasycznej folii stretch. Przedsiębiorstwo jest w stanie zredukować koszty związane z owijaniem, dbając przy tym o wysoką ochronę ładunku. Folia pre-stretch gwarantuje świetną stabilizację ładunku. Jest odporna na przebicia, przetarcia i rozdarcia. Ponadto nie kurczy się ani nie rozluźnia pod wpływem czynników atmosferycznych czy czasu. Warto podkreślić, że nadaje się do pakowania towarów o niestandardowych kształtach.

Zastosowanie folii pre-stretch

Folia pre-stretch to ekonomiczna propozycja, która sprawdzi się w ręcznym zabezpieczaniu ładunków o lekkiej oraz średniej wadze. Nadaje się też do używania w automatycznych owijarkach z systemem owijania pre-stretch. To produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Sięgają po niego małe, jak i duże przedsiębiorstwa. Z folii pre-stretch korzysta przemysł spożywczy, chemiczny czy ciężki. Ponadto folia ta znajduje zastosowanie w takich branżach jak magazynowanie czy logistyka.

Folia prestretch to innowacyjny produkt służący do zabezpieczania towarów. Jest łatwa w obsłudze, ekonomiczna i bardzo wytrzymała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here