Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy

0
4276
ładne włosy

Keratynowe prostowanie włosów stało się w ostatnich latach niezwykle popularne, przede wszystkim wśród osób, które mają bardzo zniszczone włosy bądź też chcą je wygładzić. Taki zabieg oferuje wiele salonów fryzjerskich, dla każdego z nas dostępne do kupienia są jednak preparaty, które dają możliwość samodzielnego wykonania w domu. Aby uzyskać odpowiednie efekty, należy zabieg wykonać bardzo precyzyjnie i stosować się do wszystkich zaleceń dotyczących postępowania zarówno przed, w trakcie, jak i po wykonaniu zabiegu.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

W pierwszej kolejności włosy należy dokładnie umyć, aby mieć pewność, że nie ma na nich resztek innych preparatów i kosmetyków. Następnie włosy należy dokładnie wysuszyć. Po wykonaniu tych etapów przychodzi czas na nałożenie preparatu. Warto zwrócić przede wszystkim na jego dokładne rozprowadzenie po całych włosach, pasmo po paśmie, a także nie nakładanie zbyt dużej ilości produktu. W momencie, kiedy środek zostanie rozprowadzony po całej długości włosów, należy pozostawić go na włosach około 20-30 minut, po czym przystąpić do prostowania przy użyciu prostownicy rozgrzanej do temperatury 230 stopni.

czy keratynowe prostowanie niszczy włosy

Ten etap wydaje się najbardziej kluczowy dla zabiegu, ponieważ preparat powinien idealnie wchłonąć się we włosy. Właśnie dlatego trzeba prostować je bardzo dokładne małymi pasmami, a każde z nich przeciągnąć nawet 5-6 razy, dla lepszego wchłonięcia się produktu we włosy. W momencie, kiedy wykonamy już tę czynność zauważymy z pewnością, że nasza fryzura znacznie zmieniła swoje oblicze. Włosy stały się przede wszystkim gładkie i lśniące. Dla porównania i zobaczenia efektu najczęściej wykonywane jest zdjęcie zarówno przed stylizacją, a także po stylizacji. Dopiero wtedy można zauważyć prawdziwą różnicę, jaką daje ten zabieg.

Zabiegowi często poddają się panie, które chcą mieć gładkie i proste włosy bez codziennego używania prostownicy. Trzeba jednak pamiętać, że efekt prostych włosów to jedynie efekt uboczny, ponieważ zamierzeniem keratynowego prostowania włosów jest przede wszystkim ich nawilżenie i odbudowa. Bardzo często pada pytanie, czy keratynowe prostowanie niszczy włosy. Takie wnioski najczęściej wyciągają panie, którym keratyna już się wypłukała i włosy wracają do stanu sprzed zabiegu. Wynika to najczęściej z faktu, że nie pamiętają, w jakim stanie były włosy przed zabiegiem i przyzwyczaiły się do lśniących, zadbanych włosów.

W celu uzyskania trwałych efektów, keratynę należy powtarzać co kilka miesięcy w zależności od włosów i zaleceń fryzjerki. Niezwykle ważne jest to, aby stosować się do zaleceń tuż po wykonaniu zabiegu. Tak naprawdę kluczowe są pierwsze dni, ponieważ to właśnie wtedy keratyna układa się na włosach. Właśnie dlatego przez 48 osiem godzin nie należy myć włosów a także ich obciążać, dlatego też niewskazane jest ich związywania. Dla podtrzymania efektu zaleca się także stosowanie odpowiednich szamponów przeznaczonych dla kobiet, które poddały się zabiegom keratynowego prostowania włosów.

keratynowe prostowanie

W salonach fryzjerskich, w których wykonywany jest taki zabieg bardzo często można kupić taki szampon. Bez wątpienia będzie on lepszy dla włosów po zabiegu, a także umożliwi utrzymanie efektu. Tak naprawdę sam zabieg keratynowego prostowania włosów nie niszczy nich, pod warunkiem jednak jeśli zostanie dobrze wykonany. Przede wszystkim należy włosy odpowiednio przygotować i keratynę nałożyć równomiernie na wszystkich pasmach włosów. Jest to zadanie trudne przede wszystkim dla pań, które decydują się na wykonanie takiego zabiegu samodzielnie.

Również ich niewłaściwa pielęgnacja po zabiegu może sprawić, że efekt będzie znikomy bądź nasze włosy będą w słabej kondycji. Koszt wykonania takiego zabiegu zależy przede wszystkim od długości i gęstości włosów, ponieważ przekłada się to na ilość zużytego preparatu i czas wykonywania zabiegu. Chcąc dowiedzieć się, z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, warto zapytać w salonie fryzjerskim. Najczęściej jest to koszt kilkuset złotych, dlatego też warto przemyśleć tę inwestycję i poradzić się profesjonalistki, czy nasze włosy są odpowiednie do tego zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here