Czy nerki bolą

0
1133
czy nerki bola

Myślisz, że skoro mając dwadzieścia kilka lat czujesz się jak młody bóg, to nie musisz zwracać uwagi na dbanie o zdrowie, bo myślisz, że będziesz miał na to czas, kiedy przeżyjesz drugie dwadzieścia lat? W wieku czterdziestu lat możesz żałować tego, że mając dwadzieścia lat, nie dbałeś o swoje zdrowie w należyty sposób. Pewnie myślisz, że w przeciągu dwudziestu lat twoje zdrowie nie pogorszy się, jesteś w błędzie. Dlatego warto zacząć dbać o swoje zdrowie jak najwcześniej, by w przyszłości uniknąć przykrych dolegliwości i schorzeń, a także opóźnić procesy, które w organizmie zajdą tak, czy siak.

Przede wszystkim należy unikać wszelkich używek, jak alkohol, papierosy czy narkotyki. Może to sprawiać przyjemność, ale organizmowi wyrządza tylko krzywdę. Jeżeli więc należysz do grona osób z jakimś nałogiem, postaraj się go rzucić raz na zawsze. A jeżeli nie jest to możliwe, to chociaż ogranicz spożywanie danej substancji. To i tak dużo, a nie jest zbyt wymagające. Niestety nawet jeżeli ktoś dba o swoje zdrowie, jest bez nałogów to i tak może spotkać go jakoś przypadłość, którą przypisuje się głównie ludziom z nałogami i tym, którzy nie dbają o swoje zdrowie.

Działa to też w drugą stronę. Osoba nie dbająca o zdrowie i mająca nałogi, może do śmierci chwalić się nienagannym zdrowiem. Czasem zdarza się, że nic Ci nie dolega, a jednak nagle czujesz ból w wewnątrz ciała. Może to być serce, może to być wątroba, może nerki, a może jeszcze coś innego. Przyjęło się powiedzenie, że nerki nie bolą ale jak jest w rzeczywistości? Wieku ludzi zastanawia się nad tym, czy nerki bolą i wielu nie potrafi dojść do dobrej odpowiedzi. Często kiedy coś nas kłuje lub zwyczajnie nam daje się we znaki, mówi się, że to właśnie nerki bolą.

ból

Cóż, jeżeli mamy takie niespodziewane bóle w okolicach nerek, to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest umówienie się na wizytę do lekarza. Może bowiem okazać się, że z naszymi nerkami dzieje się coś nie tak. Może to być na przykład kamica nerkowa. To nic innego, jak kamień na nerkach, który powstawał na naszych nerkach przez jakiś czas. Mówi się, że kamień na nerkach powstaje od kawy mieszanej z mlekiem. Czy to prawda, wiedzą ci, którzy kawę z mlekiem spożywają, a jednocześnie leczą swoje nerki z kamicy nerkowej.

Kamica nerkowa jest czasami dość bolesna, dlatego w tym przypadku z całą pewnością można powiedzieć, że nerki bolą. W drastycznych przypadkach ból jest tak silny, że uniemożliwia człowiekowi normalne funkcjonowanie, dlatego dzień spędza na bezczynnym leżeniu i czekaniu, aż nieprzyjemny ból zniknie. Tak naprawdę kamica nerkowa może dopaść każdego z nas. Dobrze wiedzieć, jakie zachowania i jakie produkty sprzyjają powstawaniu kamienia na nerkach, a następnie unikać tych produktów. Niestety, ból w okolicy nerek może świadczyć nie tylko i kamieniu na nerkach, ale także o innych poważnych schorzeniach nerek.

ludzie

Nie ma więc co zwlekać z wizytą u lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz przeprowadzi z nami wywiad, a następnie może dać nam skierowanie do specjalisty, który nam pomoże. Przy chorobach nerek najpewniej będziemy proszeni o zrobienie badania moczu. Takie badanie jest szybkie, jednak należy pamiętać o tym, by pojemniczek napełnić zaraz po przebudzeniu i na czczo. To ważne, ponieważ kiedy coś zjemy a pojemniczek napełnimy dopiero podczas drugiej wizyty w toalecie w ciągu dnia, wyniki jakie uzyskamy mogą być zafałszowane.

Jedyna kara jaka za to cię może spotkać, to fakt, że w badaniu może nie wyjść, co ci dolega. I myśląc, że nic Ci nie dolega, przestaniesz odwiedzać lekarza, a choroba może postępować. Jeżeli to nic poważnego, to dobrze dla ciebie, masz szczęście. Ale jeżeli dolega co coś poważnego i nie wyjdzie to na pierwszym badaniu i przestaniesz się diagnozować, działasz tylko na swoją szkodę. A to dlatego, że czas ucieka, a poważne schorzenie postępuje i nieleczone tylko pogarsza sytuację. W drastycznych przypadkach może nawet dojść do przeszczepu twojej nerki w przyszłości, ponieważ nerki nie da się już niestety uratować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here