Bielizna termoaktywna dziecięca – kiedy kupić dziecku taką bieliznę?

0
1459
jaką bieliznę termoaktywną wybrać dla dziecka?

Bielizna termoaktywna dziecięca to nieodłączny element, każdego aktywnego malucha w sezonie zimowym. Jej głównym zadaniem jest utrzymywanie stałej temperatury ciała, odprowadzanie wilgoci oraz izolacja od czynników atmosferycznych.

Skład bielizny termoaktywnej dla dzieci

Większość bielizny termoaktywnej, która jest dostępna na rynku wykonana jest z tkanin sztucznych. Ale jak to? Przecież najlepszymi tkaninami, są tkaniny naturalne? To one uznawane są za najzdrowsze dla skóry i najbardziej przewiewne. Jaką bieliznę termoaktywną wybrać?

Bielizna z tkaniny naturalnej, jest idealna do użytkowania na co dzień przez dzieci. Zarówno bawełna, jak i len to tkaniny przewiewne oraz miłe w dotyku. Natomiast są niezbyt elastyczne, czasami nawet sztywne. Nie posiadają właściwości termoizolacyjne, a dodatkowo są to włókna, które szybko absorbują wilgoć. Gdy dziecko nadmiernie się spoci, bielizna staje się ciężka i mokra.

Bielizna termoaktywna dziecięca

Bielizna z tkaniny sztucznej jest zdecydowanie mniej przewiewna, ale za to gwarantuje świetne właściwości termoizolacyjne. Bielizna termoaktywna w większości przypadków jest wykonana z poliamidu, dzięki czemu tkanina pozostaje elastyczna i gładka. Dodatkowo świetnie przylega do ciała i oddycha. Oprócz tego znakomicie odprowadza wilgoć ze skóry na zewnątrz. Dzieje się tak, za sprawą zastosowanych specjalnych technologii produkcyjnych.

Czym się różni bielizna termiczna, od termoaktywnej?

Bielizna termiczna, to taka bielizna, której zadaniem jest ochrona ciała przed chłodem i pomoc w utrzymaniu optymalnej temperatury. Taka bielizna świetnie zapewnia odpowiednią wentylacje i odprowadza wilgoć. Jej głównym celem jest ochrona ciała przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Nie jest to polecany rodzaj bielizny dla dzieci, które chcą uprawiać sport na świeżym powietrzu.

Z kolei bielizna termoaktywna, różni się od bielizny termicznej tym, że oprócz dobrej izolacji od chłodu oraz niekorzystnych czynników zewnętrznych, taka bielizna również zapewnia odpowiednią wentylację oraz świetnie odprowadza wilgoć.

Przeczytaj też: https://www.alandis.pl/koszulki-dzieciece-jaka-koszulke-wybrac-dla-chlopca-a-jaka-dla-dziewczynki/

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/olsh.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here