Jedyną szansą na posiadanie dziecka, dla niektórych par jest zabieg in vitro Śląsk, który cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością. Chęć posiadania potomstwa jest u niektórych rodziców tak duża, że nie akceptują oni faktu, że nie mogą posiadać dzieci.
Jak leczyć niepłodność?
Leczenie niepłodności Katowice jest skutecznym rozwiązaniem tego problemu. Wiek kobiety ma bardzo duży wpływ na to, czy dziecko urodzi się zdrowe i bez żadnych wad. Im starsza jest kobieta, tym mniejsze szanse na to, że poród odbędzie się bez żadnych komplikacji. In vitro Śląsk może być przeprowadzone u kobiet w każdym wieku, ale zaleca się nie przekraczać 44 lat. Duże znaczenie ma też zdrowie kobiety, a także wydolność jajników. Klinika in vitro katowice zatrudnia samych najlepszych specjalistów, którzy posiadają bardzo duże doświadczenie w tej branży. In vitro Śląsk jest metodą pozaustrojowego zapłodnienia. W warunkach laboratoryjnych zapładniana jest komórka jajowa, a dopiero później wprowadza się ją do dróg rodnych kobiety. W pierwszej kolejności stymulowana jest owulacja, następnie przeprowadza się punkcję, czyli pobranie komórek jajowych.
Przebieg zabiegu
Zabieg wykonuje się pod stałą kontrolą USG, a także przy ogólnym znieczuleniu. Niestety jest to potrzebne, ponieważ zabieg sam w sobie nie należy do przyjemnych i może niektórym kobietom sprawiać ból. Dopiero w laboratorium są ze sobą łączone żeńskie oraz męskie komórki rozrodcze. Do 5 dni po przeprowadzeniu zapłodnienia może być wykonany transfer zarodków do dróg rodnych kobiety. Zasady przeprowadzania zapłodnienia są regulowane przez ustawodawstwa poszczególnych krajów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w każdym państwie panują nieco odmienne zasady i trzeba się do nich dostosować. Klinika in vitro Katowice posiada wszystko, co potrzebne do przeprowadzenia sprawnego zabiegu. Zarówno związki małżeńskie, jak i nieformalne pary mogą w Polsce leczyć niepłodność. Warunki wykonania in vitro są szczegółowo uregulowane w ustawie z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności. Może się okazać, że zabieg zagraża życiu kobiety lub dziecka i wtedy lekarz może odmówić wykonania in vitro. W niektórych krajach europejskich jest ustalona górna granica wieku, w którym można przeprowadzać taki zabieg.