Czyszczenie posadzek

0
1131
czyszczenie posadzek

Ludzie zajmujący się sprzątaniem powierzchni poziomych muszą pamiętać o tym jak bardzo ważne jest czyszczenie posadzek. Potrzebujemy odpowiedni zestaw preparatów, które nie tylko nie zaszkodzą naszym posadzkom ale także umożliwią odpowiednie czyszczenie tych powierzchni. Podłogi to powierzchnie, które są bardzo narażone na zabrudzenia. Intensywna eksploatacja powoduje liczne zniszczenia a to skutkuje krótszą żywotnością i może być przyczyną przykrych wypadków.

Dlatego bardzo ważne jest, żeby w zakładach przemysłowych zadbać o podłogi, ponieważ w ten sposób nie tylko zapewniamy korzystną estetykę ale w znaczącym stopniu wpływamy także na bezpieczeństwo naszego zakładu czy magazynu. Powinniśmy zatrudnić profesjonalną ekipę sprzątająca, która regularnie będzie czyścić posadzki przemysłowe. Ekipa sprzątająca musi mieć na uwadze stosowanie mało agresywnych środków do czyszczenia, ponieważ te mogą nieodwracalnie uszkodzić naszą powierzchnię.

Proces czyszczenia posadzek przemysłowych przede wszystkim zależy od ich rodzaju

Dzięki wstępnej selekcji możemy uniknąć ryzyka uszkodzenia posadzki i zwiększyć skuteczność czyszczenia. Największą wytrzymałością cechują się posadzki betonowe, które dzięki tej właściwości są najczęściej wybierane w zakładach przemysłowych, w których podłoga narażona jest na działanie dużego ciężaru. Wszystko ma swoje plusy i minusy dlatego też posadzki betonowe ciężko zachować w odpowiedniej czystości, ponieważ są one szczególnie podatne na zabrudzenia. Dobrą alternatywą dla posadzek betonowych są posadzki żywiczne. Lepiej wyglądają a także są łatwiejsze do czyszczenia i zdecydowanie prościej usunąć z nich zabrudzenia.

pani sprząta

Bardzo ważne jest żeby pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu posadzek, służą do tego impregnaty. Na rynku jest wiele firm, które oferują swoje produkty, jednak najlepiej opierać się na tych sprawdzonych. Dołożymy do nich trochę więcej pieniędzy jednak możemy mieć pewność, że posłużą nam o wiele dłużej niż ich tańsze odpowiedniki. Posadzki betonowe jak już wspomnieliśmy mają tendencję do łapania szybkich zabrudzeń. Aby utrzymać je w czystości wymagane są regularne czynności, dzięki którym pozbędziemy się bieżących zabrudzeń. Zbyt długie pozostawienie zabrudzeń może utrwalić je permanentnie, a to spowoduje niemożliwość ich doczyszczenia.

Świetnym środkiem do czyszczenia posadzek betonowych jest Clinex MaxDirt, wiedzie on prym wśród specjalistycznych środków i polecany jest przez firmy na całym świecie. Potrafi usunąć on najcięższe zabrudzenia nawet z wodoodpornych powierzchni. Aby wyczyścić posadzki betonowe możemy posłużyć się rękami lub maszyną. Dzięki maszynom oszczędzamy jednak czas a do tego zwiększamy dokładność i skuteczność takiego czyszczenia. Dlatego też większość firm, które zapewniają tego typu usługi wybiera maszynowe czyszczenie posadzek. Ręczne jest powoli wypierane ze względu na dużą czasochłonność i małą dokładność.

betonowa powierzchnia

Za maszynowym czyszczeniem przemawia przede wszystkim oszczędność czasu, skuteczność a także wygoda i możliwość czyszczenia o wiele większej powierzchni w krótszym czasie. Jest też dlatego one wykorzystywane coraz częściej w zakładach przemysłowych i gastronomicznych. Hale produkcyjne, warsztaty samochodowe, piekarnie, pizzerie, uczelnie – wszystkie te instytucje coraz częściej wybierają czyszczenie mechaniczne, ponieważ pomimo większych kosztów gwarantuje ono o wiele większą skuteczność.

Wcześniej wymieniony Clinex MaxDirt posiada właściwości niskopieniące, dzięki którym można go zastosować zarówno do czyszczenia ręcznego jak i mechanicznego. Można ten środek polecić także do czyszczenia powierzchni w naszych garażach oraz sklepach czy też salonach kosmetycznych. Wszędzie tam gdzie nasze posadzki są zabrudzone i ciężkie do umycia zwykłymi preparatami. Maszyna do mycia posadzek przemysłowych wymaga zastosowania konkretnego środka czyszczącego. Żeby uzyskać satysfakcjonujący efekt ważne jest także użycie specjalnych szorowaków samojezdnych, które pomogą usunąć zanieczyszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here