Czytanie z dłoni

0
1621
dłonie

Każdy człowiek powinien najbardziej i we wszystkim ufać Panu Bogu. Jak również przyjmować wszystko, jako Dar Boży i Wolę Bożą. Jednak mimo to, że Polacy w 90% deklarują, że są wierzący, to jednak wiara nie zawsze idzie w parze z praktyką. Nie będzie tu omawiane to ilu ludzi deklarujących się za wierzących nie chodzi do Kościoła, lecz będzie mowa o tym, jak ludzie chcą sprawdzić Wolę Bożą. A sprawdzają ją niektórzy często na przykład przez czytanie z dłoni.

Odczytywanie linii znajdujących się na dłoni jest wróżeniem z dłoni

A każdy rodzaj wróżenia stoi w sprzeczności z nauką Pana Jezusa. I choć wróżenie z dłoni jest znane na całym świecie i każdego dnia wielu ludzi poddaje się takim wróżbom, to jednak nie jest to postawa godna Chrześcijanina. Bo Chrześcijanin, to człowiek całkowicie ufający Panu Bogu i zwracający się tylko do Niego chcąc uprosić potrzebne łaski, zdrowie dla siebie i swoich najbliższych. Jak również modlący się za zmarłych, gdyż wierzy on w życie pozagrobowe i wierzy w skuteczność Modlitwy. W to, że jego Modlitwa ułatwi bliskim i nieznajomym zmarłym osiągnięcie nieba. Skróci ich pobyt w czyśćcu i otworzy bramy Królestwa Niebieskiego.

Dlatego każdego dnia wiele osób mocno wierzących uczestniczy w Mszy Świętej i modli się za zmarłych. Bo dla zmarłego nie ważne są kwiaty, a nawet stosy zniczy, a tylko Modlitwa za ich duszę. Płomień świecy jest ważny, gdyż świeca wkładana jest w dłonie człowieka umierającego, świeca stoi przy trumnie, świece płoną na Ołtarzu podczas Eucharystii Świętej i na cmentarzu także jest potrzebna świeczka. Lecz jedna, a nie koniecznie stos zniczy. Wracając do wróżb, to trzeba zaznaczyć, że czytanie z dłoni, jak i wszystkie inne wróżby są sprawdzaniem Woli Bożej. A to ubliża Panu Bogu, a więc jest grzechem. Bo grzechem jest każde świadome i dobrowolne przekroczenie Przykazań Bożych i Kościelnych.

ręka

Poprzez wróżenie wcale nie odkrywamy Bożego Planu w stosunku do naszej osoby. Każdy poddający się wróżbie i wróżbita niech nie myśli, że przechytrzy Pana Boga i pozna swoją przyszłość. To zawsze pozostanie Bożą tajemnicą dotyczącą każdego człowieka na ziemi. Dawno temu już żyli tacy na ziemi, którzy chcieli poznać Mądrość Bożą i zjedli jabłko z drzewa zakazanego. Gdyby nie ich nieposłuszeństwo wobec Stwórcy dziś nie byłoby chorób, bólu, tragedii i śmierci. Ludzie żyliby w raju, który został dla nich przygotowany, lecz nasi pierwsi rodzice Adam i Ewa chcieli być równi Stwórcy i wiedzieć to samo, co wie Stwórca.

Lecz nie było to możliwe i dziś nie jest możliwe, abyśmy swój przyszły los, długość swojego życia i powodzenie w życiu mieli odkryć poprzez wróżby. Co prawda, że ludzie wróżyli sobie od dawna, bo już nawet w czasach starożytnych, a korzenie wróżenia wywodzą się z indyjskiej astrologii. Dziś wróży się nie tylko z dłoni, lecz również z kart, z fusów, z obrączki, z ołowiu, a nawet z oczu. Czasem jest to tylko zabawa np. w wieczór andrzejkowy i wtedy nie jest szkodliwa pod warunkiem, że wróżby nie są brane na poważnie, lecz traktowane tylko jako zabawa w ten andrzejkowy wieczór.

czytanie z dłoni

Gdy jednak nie tratujemy tego, jako zabawy i świadomie udajemy się do wróżbity, to grzeszy nie tylko wróżbita ale także my grzeszymy. Wróżbita zarabia i wykorzystuje naiwnych ludzi chcących poznać swoją przyszłość. Gdyż większość wróżbitów, to bystrzy i spostrzegawczy ludzie. Potrafiący na podstawie jednego słowa wypowiedzianego przez klienta lub jego gestów i mimiki pochwycić temat do wróżby i na nim bazować. A często klient wypowiada więcej niż jedno słowo.

Zazwyczaj jest to kilka zdań lub potok słów, bo gdy znalazł się w takiej nietypowej sytuacji często jest zdenerwowany i przy okazji mówi wiele o sobie, co potem wykorzystuje sprytny wróżbita. A klient wychodzi zadowolony, bo wróżbita wszystko wiedział i wszystko powiedział z ogromną dokładnością. Ludzie chodzą do osób wróżących, bo są słabi i nie wiedzą, jak poradzić sobie w życiu. Podobnie jest w przypadku wróżenia z dłoni. Wróżenie z dłoni nosi nazwę chiromancji. I zakłada, że na dłoni ukształtowane są linie, które mówią o długości życia, powodzeniu w życiu, wrażliwości osobistej i intelekcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here