Urządzanie łazienki

0
319
Urządzanie łazienki

Łazienka jest miejscem, które codziennie odwiedza każdy domownik. Rano, wszyscy często z zegarkiem w ręku, bardzo szybko dbają o swoją higienę osobistą. Jedni śpieszą się do szkoły, inni do pracy albo do innych domowych obowiązków. Wieczór jest czasem, kiedy większość z nas działa na bardziej zwolnionych obrotach. Czas, który spędzamy wtedy w łazience ma służyć naszemu odświeżeniu i relaksowi. Im gustowniej urządzona jest łazienka, tym przyjemniej spędzamy w niej chwile poświęcone na codzienną higienę.

Prysznic czy wanna

Są miłośnicy wanny oraz są zwolennicy kabiny prysznicowej. Wanna umożliwia zażycie relaksacyjnej kąpieli oraz odpoczynku w gorącej wodzie. Prysznic jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią zbyt długo moczyć się w wannie. Natrysk wpływa także na mniejsze rachunki za wodę. Niektórzy decydują się na połączenie wanny i prysznica, przez zamontowanie parawanu na wannie, który daje możliwość skorzystania z kąpieli, kiedy mamy ochotę albo wzięcia szybkiego prysznica, gdy zachodzi taka potrzeba. Inni z tego samego powodu wybierają głęboki brodzik z kabiną prysznicową, który gdy napuścimy do niego dużo wody, zapewnia namiastkę wanny. Bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się na wannę, prysznic czy połączenie tych dwóch sanitariatów, w każdej łazience potrzebna jest także umywalka z lustrem. Umywalka w łazience najlepiej, żeby była takich wymiarów, które umożliwią komfortowe korzystanie z niej. Codzienne mycie twarzy, zębów i rąk w za małej umywalce powoduje, że po każdorazowym użyciu, woda rozchlapuje się po całej podłodze. Żeby uniknąć tego rodzaju trudności, wystarczy kupić zgrabną, ale większą umywalkę.

Podłoga w łazience

Właściciele mieszkań jeżeli chodzi o materiał, z którego zrobiona jest podłoga w łazience, to najczęściej decydują się na płytki ceramiczne. Wynika to zapewne z faktu, że łatwo je utrzymać w czystości, są trwałe i odporne na wilgoć. Droższym rozwiązaniem, ale wymagającym więcej uwagi podczas codziennego użytkowania łazienki są panele drewniane albo parkiet drewniany. Innowacyjnym rozwiązaniem są panele winylowe. Są dużo bardziej odporne na zniszczenia w porównaniu ze zwykłymi panelami. Mają większą odporność na wilgoć, co jest istotną cechą w takim pomieszczeniu jak łazienka. Bez względu na to, jaki rodzaj podłogi jest w łazience, to miłośnicy dywanów przyozdabiają ją dywanami okrągłymi, owalnymi, prostokątnymi albo innymi. Dywan okrągły ma tę zaletę, że w porównaniu z innymi kształtami, pozostawia odsłoniętą większą część podłogi. Tego rodzaju dywan zda egzamin szczególnie w mieszkaniach, w których podłoga jest estetyczna i elegancka. Dzięki położeniu dywanu w łazience, nasza bosa stopa odczuje komfort wychodzenia z wanny lub prysznica. Ze względu na bezpieczeństwo dobrze jest zakupić dywan łazienkowy z matą antypoślizgową. Dzięki temu zadbamy o siebie i resztę domowników. Trzeba tutaj zaznaczyć, że nie każdy rodzaj dywanu sprawdzi się w łazience. Lepiej wybierać dywan wśród materiałów, które są odporne na wilgoć, są łatwe do utrzymania ich w czystości oraz brud nie wchodzi głęboko w runo dywanu. A jaki kolor dywanu najlepiej zakupić? Aby łazienka tworzyła jedną całość, to dywan powinien wkomponować się w wystrój całej łazienki. Można spróbować dopasować go do ścian, mebli albo koloru podłogi. Jedni będą woleć kontrasty, inni harmonijną całość. Głównym czynnikiem, którym powinniśmy kierować się podczas zakupu jest gust wszystkich domowników. Najlepiej byłoby znaleźć coś, co będzie się podobać wszystkim członkom rodziny, w końcu wszyscy powinni mieć przyjemność korzystania z klimatycznie urządzonej łazienki.

Ściany w łazience

Najbardziej popularnym rozwiązaniem na wystrój ścian w łazience są płytki ceramiczne. W niektórych łazienkach płytki występują na części ścian, w innych cała łazienka wyłożona jest ładnymi płytkami. Niektórzy decydują się na kilka ozdobnych płytek, które ożywiają łazienkę. Inni lubią częstsze zmiany i zamiast ozdobnych płytek, wybierają ładną tapetę, która nadaje klimatu łazience. W sklepie Inne Tapety można zakupić tapety przeznaczone typowo do łazienek. Ich zaletą jest to, że często są to wodoodporne tapety, które są trwałe oraz bardzo dobrej jakości. Jednym z gatunków tapet, które nadają się do łazienki są takie tapety winylowe. Pomimo tego, że tapety winylowe są odporne na działanie wody i wilgoci, to lepiej je zastosować na ścianie, która nie jest narażona na codziennie padające na nią krople wody. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że ozdoba ścienna w formie eleganckiej tapety posłuży nam na lata. Niektóre łazienki, w okolicy prysznica lub wanny mają zastosowane płytki ceramiczne, a na pozostałych ścianach zastosowany tynk ozdobny albo gładź pomalowaną na pasujący do reszty wystroju kolor. Bez względu na to, czy ściany położymy same płytki, czy urozmaicimy je tapetą, ozdobnymi płytkami, tynkiem lub kolorem, chodzi o to, żeby stanowiły uzupełniającą się całość.

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym nie dokonujemy często generalnych zmian i remontów. Jeśli więc mamy możliwość, to warto ją zaprojektować tak, żeby przez długie lata, każda chwila spędzona w tym często niewielkim pomieszczeniu, sprawiała nam przyjemność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here