Odszkodowanie za upadek na zniszczonym chodniku — komu się należy?

0
147
Odszkodowanie za upadek na chodniku

Odszkodowanie za upadek na chodniku wcale nie należy do rzadkości. Co więcej, poszkodowany może uzyskać odszkodowanie w wysokości nawet 30 tysięcy złotych i takie świadczenia są odnotowywane coraz częściej. Do kogo kierować sprawę o odszkodowanie tego rodzaju? Sprawdź najpierw, kto jest właścicielem chodnika.

Kto odpowiada za stan chodnika?

Czy wiesz, że należy ci się odszkodowanie za upadek na nierównym chodniku oraz odszkodowanie za upadek na śliskim, nieodśnieżonym chodniku? Okazuje się, że jego zarządca ma obowiązek dbania o prawidłowy stan.

Gdzie zgłosić się, jeśli upadłeś na chodniku i doznałeś uszczerbku na zdrowiu? Pamiętaj, że tylko w takiej sytuacji możesz ubiegać się o odszkodowanie.

Jeśli chodnik funkcjonuje przy drodze publicznej, za jego stan odpowiada gmina albo miasto. Jeśli chodnik znajduje się na osiedlu, za jego stan odpowiada zarządca osiedla, spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa. Jeśli zaś chodnik należy do prywatnego właściciela, właśnie do niego musisz się zwrócić, jeśli upadłeś, a upadek spowodowany był jego złym stanem, a Ty złamałeś rękę, nogę albo doznałeś innego uszczerbku na zdrowiu.

Jak uzyskać odszkodowanie za upadek na nierównym chodniku?

Jak potwierdza prawnik, który specjalizuje się w pomocy poszkodowanym, którzy ubiegają się o odszkodowanie za złamanie ręki na chodniku czy doznanie innego rodzaju urazu, tego typu świadczenie uzyskasz z ubezpieczenia osób czy organów odpowiedzialnych za stan chodnika. O odszkodowanie możesz ubiegać się również w zakresie własnej polisy, jeśli ta uwzględnia jego wypłatę za tego rodzaju wypadek.

Przeczytaj również: https://wyzszybieg.pl/jak-znalezc-porade-prawna/

Pamiętaj, że towarzystwa ubezpieczeniowe mają tendencję do zaniżania wartości należnego odszkodowania. Właśnie dlatego z pomocą przychodzą doświadczone kancelarie odszkodowawcze, które wspierają swoich klientów w uzyskiwaniu jak najwyższych świadczeń tego rodzaju. Odszkodowanie przyda ci się, aby pokryć koszty leczenia czy rehabilitacji albo aby pokryć inne szkody wynikające z upadku ze względu na zły stan chodnika.

Artykuł powstał na podstawie wiadomości merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here