Na czym polega wolumetria twarzy?

0
510
Na czym polega wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Pod pojęciem tym kryje się modelowanie twarzy bez użycia skalpela i innych inwazyjnych narzędzi. To swojego rodzaju lifting, który jest o wiele bezpieczniejszy niż metody chirurgiczne, a przynosi doskonałe efekty. Dowiedz się więcej, na czym polega ten zabieg oraz w jakich sytuacjach jest polecany.

Wolumetria twarzy – na czym polega?

Wolumetria twarzy stosowana jest w celu skorygowania właściwego kształtu twarzy i powstrzymania oznak starzenia się skóry. Zabieg ten przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn w różnym wieku. W jego trakcie wykorzystuje się specjalną odmianę kwasu hialuronowego – usieciowaną, która jest gęstsza od standardowych wypełniaczy oraz może być wstrzykiwana w głębokie warstwy skóry. Dlaczego używa się właśnie kwasu hialuronowego? Ponieważ jest to substancja, która naturalnie występuje w skórze każdego człowieka i odpowiada za jej jędrność i sprężystość. Niestety wraz z wiekiem, jego poziom w komórkach spada, co sprawia, że pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Zabieg wolumetrii polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego z zewnątrz, co pomaga zatrzymać proces starzenia się skóry i odwrócić jego efekty, a tym samym odzyskać młody wygląd.

Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy?

Wolumetria twarzy to nieskomplikowany zabieg, który trwa zaledwie 20 minut. Jest praktycznie bezbolesny, a jedynym odczuciem podczas jego trwania jest rozpieranie w tkankach podskórnych. Na życzenie klienta jest możliwe zastosowanie znieczulenia miejscowego. Cały proces polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry substancji aktywnej za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Lekarz dobiera głębokość iniekcji, biorąc pod uwagę stan skóry pacjenta oraz jego oczekiwania – zazwyczaj w okolicy podbródka i żuchwy wypełniacz aplikuje się głębiej, sięgając do mięśnia lub tkanek podskórnych, a nawet kości twarzoczaszki. Po zakończonym zabiegu, należy wykonać delikatny masaż, którego celem jest rozprowadzenie preparatu i nadanie twarzy pożądanego kształtu.

Kiedy warto zastosować wolumetrie twarzy?

Zabieg wolumetrii twarzy pozwala poprawić gęstość skóry oraz przywrócić jej właściwy owal. Za jego pomocą można dokonać korekty kształtu kości policzkowych, ust oraz nosa. Kwas hialuronowy zwiększa objętość tkanek i pozwala na podniesienie zapadniętej części policzków, żuchwy i podbródka. Dzięki temu skóra sprawia wrażenie młodszej i pełniejszej. Z zabiegu tego chętnie korzystają osoby już o ukończeniu 30 lat. Jest on polecany dla każdego, kto chce zachować młody i promienny wygląd twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here