Jak bezpiecznie założyć soczewkę?

0
309
Jak bezpiecznie założyć soczewkę

Soczewki kontaktowe mają sporo zalet i pod wieloma względami są lepszą opcją niż tradycyjne okulary. Jedna jednak kwestia może wydawać się problematyczna. Chodzi o zakładanie soczewek, co wielu ludziom jawi się jako skomplikowane i niebezpieczne zadanie. Wystarczy jednak dostosować się do kilku reguł i… ćwiczyć. Wprawa przychodzi z czasem, a zakładanie soczewki staje się szybkie i bezproblemowe.

Bezpieczne zakładanie soczewki

Za każdym razem przed przystąpieniem do założenia soczewek, należy dokładnie osuszyć ręce i umyć je. Następnie można sięgnąć po soczewkę, umieszczając ją na czubku palca. To dobry moment, aby sprawdzić, czy nie wywinęła się ona na drugą stronę. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do procesu jej nakładania na powierzchnię oka. W tym celu palce wolnej ręki powinny powstrzymywać górną powiekę, co pozwoli zatrzymać odruch mrugania. Na palcu drugiej ręki cały czas powinna leżeć soczewka. Pozostałymi palcami najlepiej przytrzymać dolną powiekę. Wzrok należy skierować do góry i przybliżyć palec z soczewką do oka. Po jej założeniu należy puścić powieki i zamknąć oko, dzięki czemu soczewka odpowiednio dopasuje się do powieki. To wszystko. Ciekawe informacje znajdziesz także na: https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/zakladanie-i-zdejmowanie-soczewek

Po jakie soczewki kontaktowe sięgnąć?

W procesie zakładania pomocna może być sama soczewka. Przykładowo, firma Acuvue opracowała soczewkę, którą łatwo sprawdzić przed nałożeniem. Jeśli ma oka kształt miseczki o prostych krawędziach, oznacza to, że wszystko jest w porządku. W innej sytuacji należy soczewkę odwrócić na drugą stronę. Co ciekawe, soczewki Acuvue mają jasnoniebieskie zabarwienie, dzięki czemu szybko można je dostrzec w pojemniczku. Po założeniu na oko soczewka pozostaje jednak przezroczysta. Cechuje się ona wysoką jakością, jest miękka i komfortowa do noszenia. Każda soczewka marki Acuvue posiada składnik nawilżający oraz filtry UV, które chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem. To produkt, który zapewnia oczom uczucie nawilżenia i świeżości. Więcej o ofercie Acuvue można dowiedzieć się ze strony internetowej Acuvue.pl.

Zakładanie soczewek jest początkowo dość dużym wyzwaniem. Człowiek odruchowo wzbrania się przed nałożeniem czegoś na swoje oko. Szybko można jednak ten opór w sobie pokonać – wystarczy odrobinę wprawy. Zwłaszcza jeśli mieć na uwadze kilka wytycznych, dzięki którym można założyć soczewkę nie tylko szybko i bezproblemowo, ale też bezpiecznie. Trening czyni mistrza, warto więc wypróbować soczewki na sobie, przede wszystkim dlatego, że są one dużo bardziej komfortowe niż okulary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here